پارگی بعد از پروتز سینه

با توجه به افزایش  انجام جراحی پروتز سینه این سوال برای اکثر بانوان ایجاد می شود پارگی بعد از پروتز سینه امکان پذیر است ؟ این جراحی چه عوارضی برای بانوان ایجاد می کند ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

پارگی بعد از پروتز سینه

پارگی بعد از پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه یک بافت خارجی می باشد که از بافت بدن تشکیل نشده است و داخل سینه بانوان قرار می گیرد به طور در حال حاضر جنس پروتز سینه مورد استفاده اکثر پزشکان از سیلیکون می باشد .

پروتز سینه اندازه و سایز متفاوت دارد . از حدود ۲۰۰ سی سی تا ۴۰۰ سی سی می باشد .

در افراد مختلفی می توان با توجه به اندازه و ابعاد آن پروتز ها متفاوت استفاده نمود .

انتخاب سایز مناسب پروتز سینه

برا انتخاب بهترین نوع پروتز سینه باید ابتدا قاعده سینه بانوان اندازه گیری شود و پروتزی استفاده می شود که از سینه خانم ها کمی کوچک تر می باشد .

احتمال ایجاد سرطان و پروتز سینه

بسیاری از بانوان برایشان سوال می شود که آیبا احتمال ایجاد سرطان با انجام جراحی پروتز سینه وجود دارد  . اما این مشکل به طور قطعی رد شده و به ویژه با نوع جدید پروتز های سیلیکونی امکان ابتلا به سرطان سینه برای بانوان وجود ندارد .

محل قرار گیری پروتز سینه

در هنگام جراحی با توجه به درخواست مراجعه کننده و نظر پزشک پروتز سینه یا در قسمت زیر عضله قرار می گیرد و یا زیر بافت پستان قرار می گیرد . بهتر است انتخاب محل قرار گیری را بر عهده خود جراح سینه بگذارید .

کاندید مناسب برای پروتز سینه

بانوانی که از ابتدا بافت سینه آن ها به خوبی رشد نکردذه است و سینه های کوچکی دارند می توانند با استفاده از جراحی پروتز سینه اقدام به رفع این مشکل نمایند .

برخی از بانوان نیز به دلیل بارداری و یا زایمان بخشی از سینه خود را از دست می دهند که می توانند با استفاده از پروتز سینه برطرف نمایند .

گاهی نیز به دلیل گاهس وزن ناگهانی و یا رژیم غذایی نامناسب دچار کاهش سایز در سینه شده اند می توانند از این روش استفاده کنند .

این روش یکی از بهترین روش ها برای افرادی می باشد که سینه های نامتقارن دارند .

آیا امکان پارگی پروتز سینه وجود دارد ؟

این سوال یکی از متداولترین سوالات در رابطه با پروتز سینه می باشد . این باور اشتباه در میان مردم می باشد زیرا با توجه به وجود پروتز های سیلیکونی امکان پارگی در آن ها وجود نخواهد داشت . درصورتی ممکن است پروتز سینه آسیب ببیند که ضربه ای شدید به قفسه سینه وارد شود که منجر به پارگی در سینه گردد .

 

بهترین دکتر پروتز سینه 

جهت دریافت مشاوره از دکتر حدادی می توانید با شمار ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶ تماس حاصل نمایید .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *